Правила Безпеки

Правила поведінки при користуванні піротехнічними засобами від Салютмаркет.укр
Яскравий вид розваг, такий як запалювання петард, ракет та феєрверків небезпечною і ризикованою справою. І це не дивно. Адже з використанням піротехнічних засобів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Іноді ці вогні не встигають згаснути і падають на дахи будинків і підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих або в руках самих паліїв.
Якщо ви все-таки придбали петарди, ракети або феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь наступних правил безпеки:
- Не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 м.
- Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках, і ні в якому разі не кладіть їх у кишеню, це може призвести до трагічних наслідків.
- Кожен виріб повинен бути забезпечений інструкцією українською або російською мовою, містить обмеження у користуванні за віком (можна давати в руки дітям) і правила утилізації.
- Переконайтеся, що термін придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після тривалого зберігання стають смертельно небезпечними.
- Граючи з вже купленої піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя.
- Проходьте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходите. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.
- Якщо запальний шнур коротше ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
- Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалася. А вже тим більше не носити її в кишенях – суміш, що містить порошок, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся в живий факел.
- Не лягайте спати відразу, якщо спалили в квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, зате воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов'язково провітріть приміщення.
- Не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них. «Снаряд калібру 30 мм здатний при влучному попаданні повністю знищити підприємство середніх розмірів або випалити квартиру.
- Салют – штука також запальна. Температура крапель магнієвих сполук, що утворюється при горінні, досягає 3000 градусів.
- К любому пиротехнического изделия нельзя подходить раньше, чем через две минуты после окончания его работы. А в многозарядных лучше не подходить еще дольше. Кстати, если в устройстве заложено более 90 зарядов, покупать его не советуем. Это уже профессиональное оборудование. В неумелых руках оно может оказаться очень опасным;
- Пиротехнику, которая сработала, гасите, соблюдая все возможные меры предосторожности. Лучше забрасывать ее снегом.
- Ні в якому разі знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на 2хв і тільки після цього викиньте разом із звичайним сміттям.
Інші статті